کد خبر:29548
پ

آرای کمیته انضباطی و محرومیت خفیف حامد لک | لابی ها جواب داد!

بعد از اظهارات توهین آمیز حامد لک علیه توپ جمع تبریزی در دیدار ماشین سازی و پرسپولیس، کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال حکم این بازیکن را اعلام کرد که به این شرح است.   آرای کمیته انضباطی و محرومیت خفیف حامد لک | لابی ها جواب داد! «درخصوص تخلف صورت گرفته از سوی حامد لک دروازه […]

بعد از اظهارات توهین آمیز حامد لک علیه توپ جمع تبریزی در دیدار ماشین سازی و پرسپولیس، کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال حکم این بازیکن را اعلام کرد که به این شرح است.

 

آرای کمیته انضباطی و محرومیت خفیف حامد لک | لابی ها جواب داد!

«درخصوص تخلف صورت گرفته از سوی حامد لک دروازه بان تیم پرسپولیس در مسابقه با تیم ماشین سازی تبریز مبنی بر بدرفتاری مشارالیه در قبال مقام غیر رسمی باتوجه به مستندات ارائه شده، اعضای کمیته انضباطی بدین شرح اعلام رای می نماید : باتوجه به عدم سابقه انضباطی حامد لک در این فصل از مسابقات و اوضاع و احوالی که منجر به تخلف شده است اعضای کمیته انضباطی با در نظر گرفتن مواد ۹۳ و ۹۴ مقررات انضباطی وفق مواد ۱۳ و ۵۴ و ۱۱۷ مقررات انضباطی حامد لک را به یک جلسه تعلیقی به مدت شش ماه و مبلغ ۵۰۰ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم می شود. ضمناً وفق ماده ۵۰ مقررات انضباطی باشگاه پرسپولیس نیز به مبلغ ۵۰۰ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم می گردد . این رای در قسمت محرومیت تعلیقی قطعی ودر قسمت جریمه نقدی تا ۷ روز پس از ابلاغ قابل تجدید نظر خواهی در کمیته استیناف می باشد.»

 

پی نوشت: به نظر می رسد محرومیت تعلیقی حامد لک تنها برای آرام کردن افکار عمومی لحاظ شده چرا که یا او بی گناه بوده و تبرئه می شود و یا اگر مرتکب تخلف شده که به زعم دوستان در کمیته انضباطی شده، قانون با محرومیت تعلیقی به استقبال این تخلف محرز نرفته است و لابی و فشار از نهادهای مختلف باعث عدم محرومیت حامد لک به واسطه رفتارش با توپ جمع کن شد. آیا کمیته انضباطی می پذیرد پس از این هر بازیکنی به خود جرات فحاشی به طرف مقابل را بدهد و سپس با این استدلال که ابتدا طرف مقابل وی را تحریک کرده، با محرومیت تعلیقی مواجه شود؟

بار دیگر تاکید میکنیم در موضوع حامد لک و توپ جمع کن یا حامد لک مرتکب تخلف شده یا نشده و حد میانی در این قضیه وجود ندارد که بتوان با محرومیت تعلیقی به استقبال آن رفت چرا که پرونده حامد لک در کمیته انضباطی بارها و بارها مفتوج بوده و تخلف وی اولین تخلفش نبوده که قابل چشم پوشی بوده باشد.

نکته دیگر در آرای کمیته انضباطی اینکه علما در خصوص پرونده کنعانی زادگان اعلام موضع نکردند و این پرونده نیز بدون صدور حکم محرومیت یا تبرئه به بایگانی تاریخ پیوست تا مشخصص شود وقتی پای یک جام در میان باشد، ارکان فدراسیون نیز به کمک آن تیم خاص آمده تا بایکنان کلیدی آن تیم ولو با انجام تخلف، با محرومیت مواجه نشوند و خللی در مسیر و هدف از قبل تعیین شده ایجاد نشود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید