کد خبر:47126
پ

آرای کمدی کمیته انضباطی صادر شد | اتوبوسی به نام هوس محروم نشد، یک آغوش باز محروم شد

در حالی که کمترین انتظار برای حرکت زشت و زننده دانیال اسماعیلی فر مقابل صنعت نفت، دو جلسه محرومیت قطعی بود، کمیته انضباطی به یک جلسه محرومیت قناعت کرد تا مشخص شود باز هم دستور از بالا صادر شده است! آرای کمدی کمیته انضباطی صادر شد | مثل همیشه باز هم هوای قرمزها را داشتند […]

در حالی که کمترین انتظار برای حرکت زشت و زننده دانیال اسماعیلی فر مقابل صنعت نفت، دو جلسه محرومیت قطعی بود، کمیته انضباطی به یک جلسه محرومیت قناعت کرد تا مشخص شود باز هم دستور از بالا صادر شده است!

آرای کمدی کمیته انضباطی صادر شد | مثل همیشه باز هم هوای قرمزها را داشتند

کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال سرانجام پس از بررسی های خود (بخوانید فشار و توصیه از بالا) آرای عجیب و البته طنز خود در خصوص اتفاقات اخیر لیگ برتر را صادر کرد.

این کمیته که پیشتر سیدحسین حسینی را به یک جلسه محرومیت تعلیقی و 300 میلیون تومان جریمه نقدی بابت حمایت از جیمی جامپ دختر در مقابل عوامل امنیتی مسابقه محروم کرده بود با مصاحبه سیدحسین حسینی مبنی بر اینکه این جریمه فدای سر آن تماشاگر خانم و … محرومیت تعلیقی حسینی را با این برچسب که او کمیته انضباطی را به سخره گرفته، به محرومیت قطعی تبدیل کرد.

این اتفاق در حالی رخ داد که پیشتر مدافع جنجالی تیم رقیب و ماجرای نوازش (!) یک خانم در اتوبوس تیم ملی به سادگی توسط این کمیته نادیده گرفته شد و مدافع مذکور بدون مشکل در مسابقات ملی و باشگاهی به کار خود ادامه داد.

در رابطه با محرومیت اسماعیلی فر نیز پیشتر در مورد مشابه، حکم به محرومیت دو جلسه ای نورافکن صادر شده بود و حال باید کمیته انضباطی توضیح دهد که کدام مولفه فعل زشت و زننده ای که نورافکن انجام داد و هیچ کس هم ندید جز چند عکاس با عمل دانیال اسماعیلی فر در پخش زنده که همه دیدند، تشابه نداشته که نورافکن دو جلسه محروم شد ولی اسماعیلی فر یک جلسه؟ نکته جالب اینکه در حکم مذکور مستقیماً به رفتار مشابه امید نورافکن اشاره شده ولی مشخص نیست چرا در آن مورد دو جلسه محرومیت ولی برای اسماعیلی فر یک جلسه محرومیت در نظر گرفته شده است!!

 

تنها کار مثبت کمیته انضباطی و عمل به رویه، عدم محرومیت جواد نکونام بود که با استناد به شادی گل مشابه عیسی آل کثیر در دربی، محرومیتی برای ایشان در نظر گرفته نشد و افکار عمومی می تواند این مورد را قبول کند که در هر دو مورد مشابه، یک موضع اتخاذ شده است.

 

ناگفته پیداست که در چند سال اخیر با توجه به فشرده شدن رده بندی لیگ برتر، یکی از بازوان مافیای فوتبال ایران برای تضعیف یک تیم و هل دادن تیم دیگر به سمت صدر جدول همین آرا و قضاوت های عجیب و ضعیف در جریان مسابقات بوده است به طوری که در فصل گذشته وقتی جای میزبان و مهمان در بازی پرسپولیس و پیکان عوض شد، مسئولین برگزاری مسابقه مدعی شدند دستور از بالا بوده است!!! به همین سادگی ….

اما امروز همان هایی که با دستور از بالا برای یک تیم جام می خریدند تا به ویترین افتخاراتش اضافه شود و به افزایش برند باشگاه مذکور کمک شود، ما تو مبهوت شاهد این هستند که بزرگترین هلدینگ پتروشیمی خاورمیانه خود برای خرید سهام باشگاه استقلال اقدام کرد و این در حالیست که تیم محبوب آقایان هیچ خریداری نداشت و با لابی دولتی ها سرانجام به عنوان تعدیه دیون به کنسرسیومی از چند بانک واگذار شد.

اصالت در گرانیست که فروختنی نیست و به همین دلیل نیز یک تیم دوبار قهرمان آسیا شده و تیم دیگر علی رغم حمایت های همه جانبه مالی و معنوی در 10 سال گذشته، هرگز موفق به کسب این عنوان نشده است.

 

پی نوشت: البته وقتی مدیر آن تیم به جای تقبیح حرکت بازیکن تیم خود با عوام فریبی مدعی می شود او لایک نشان داده مشخص است که برای آقایان به دست آوردن یک جام ولو ذبح شرعی اخلاق مهمتر است و به فرهنگ سازمانی تیم خود که توسط سرپرست این تیم به بازیکنان ابلاغ شده می پردازند: هر شارلاتان بازی و چرک بازی بلد هستید انجام بدهید ولی بازی رو ببرید! در واقع حسین بادامکی حاضر شد شب را روز نشان دهد اما بازیکنش محروم نشود تا مبادا قهرمانی این تیم به خطر بیفتد!

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید